Зміст
Але, гадаю, жага навчитися чомусь новому, вогник в очах та ентузіазм дозволить компанії обрати саме вас, навіть якщо якихось знань не вистачає. Уявіть, що разом із вами співбесіду проходять ще декілька людей зі схожим стеком і знаннями. Запамʼятають тих, із ким спілкування було найприємніше. Тому жартуйте, усміхайтеся й не бійтеся, якщо чогось не знаєте. Паралельно з цим я почав навчатися у Web Academy на курсі по ios розробник iOS. Курс дав мені певні знання, простір для розвитку та, найголовніше, змусив мене повірити у власні сили й остаточно зрозуміти, що iOS-розробка мені подобається.
«А давайте ми сюди засунемо якесь машинне навчання, та зробимо якось фішку», — пояснює він. На шляху в професії Ярослав розповідає, що стикався з багатьма цікавими ситуаціями. Здебільшого вони торкались замовників на фрилансі, котрі поступово змінювали ТЗ, щоби створити клон популярних продуктів на кшталт Instagram, ТікТок, Telegram та інших. Ярослав Вишняк закінчив Київський національний торговельно-економічний університет за спеціальністю «Магістр інженерії програмного забезпечення».
Продукти в AppStore також відрізняються вищою ціною, тож і iOS-розробники не залишаються ображеними. Серед усіх mobile developers, iOS-розробники — найбільш високооплачувані. За свою працю вони отримують набагато більше, ніж Android-розробники, але й цільова аудиторія тут більш вимоглива. Мобільна розробка, як і будь-яка інша професія, має певні переваги та недоліки.
Його поява стала реакцією на проблеми розробки програмного забезпечення, а саме взаємодії команд розробки … Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби. «Тобто постійно з’являються нові сценарії і є нова цікава робота», — говорить Ярослав. Навчальні матеріали викладали переважно ентузіасти, що бажали поділитись новою крутою мовою та фішками середовища й платформ Apple, але вони були переважно англомовні. Таргетолог — це той, хто займається налаштуванням і веденням реклами в соціальних мережах.
Це економить час і ресурси, спрощує розробку та підтримку застосунків. Те, куди рости і як розвиватися далі, залежить від того, що більше до вподоби, до чого більше тягне програміста. Він може стати універсальним розробником — Full Stack (і отримувати ще вищу зарплату). Або стати тімлідом, техлідом, архітектором, наставником. Або піти у проджект, продакт менеджмент чи аналітику.
Спілкування з професійним ком’юніті буде корисним як з точки зору нетворкінгу, так і для навчання. Почати пошук можна з CocoaHeads — міжнародної спільноти iOS-розробників, представленої в Україні. Для підйому такого продукту необхідна була якісна експертиза в бізнес-напрямі. На жаль, саме це було слабкою стороною нашої команди. Ми розробили MVP, але так і не налагодили відносини з клієнтами.
Якщо ви бажаєте приєднатися до нашої команди та внести внесок у розробку мобільних додатків для iOS, надсилайте своє резюме та приклади робіт на [email protected]. Також на руку розробникам невисока конкуренція у представленій галузі. Все це призвело до того, що середня зарплата iOS-developer в 1,5, а іноді в 3 рази вища, ніж у країні в цілому.
Отримавши всі необхідні знання, саме час розпочати пошук відповідної вакансії. Початківцям без досвіду варто спробувати удачі на біржах фрилансу. Там ви швидше отримаєте свої перші проєкти, а також відгуки замовників після закінчення роботи. Це буде корисним для створення гарного портфоліо на майбутнє.
Ми будуємо інтерфейс взаємодії користувача з додатком та дбаємо про те, щоб ця взаємодія була якнайвдалішою. Іншими словами, наша задача — створити продукт, яким буде приємно та зручно користуватися. Можна весь час писати код, якщо знаєш, що саме треба робити.
Наприклад, із розробником сервер-сайду порозумітися під час вибору API-протоколу. А з клієнтом — при обговоренні правил AppStore, коли придуману ним фічу неможливо реалізувати через обмеження Apple. І це варто вміти правильно і коректно донести замовнику. Якщо ви вже маєте знання, шукайте вакансії, які на 60-70% відповідають вам (цього достатньо). Проходьте співбесіду й отримуйте досвід від цього процесу.
Здобував ступінь молодшого спеціаліста за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення» та не розумів, чи виходить в мене. Лаби робились, консольні програми на Pascal писались, втім «пристрасті» та «вогню» я не відчував. «Самотужки можна навчитись як мови, так й роботи зі складними API», — пояснює Ярослав. Та добрі навички комунікації/пошуку інформації, щоб розвиватись далі. «Не пам‘ятаю, щоб тоді були якісь хороші впорядковані курси із Swift, оскільки вона не так давно з‘явилася», — згадує Ярослав.
Перед тим як вирішити, чи займатися представленим IT-ремеслом, важливо розібратися, що це взагалі таке. Простими словами iOS-developer – це фахівець, який вміє створювати та налаштовувати додатки для екосистем Apple. Мобільний розробник створює і підтримує додатки для мобільних пристроїв. Це може охоплювати як фронтенд (зовнішній вигляд і призначений для користувача інтерфейс програми), так і бекенд (серверну частину і базу даних).
🚀 Почніть свій шлях у світі мобільної розробки з Foxminded! Наші курси з Android та iOS дадуть змогу швидко та ефективно опанувати потрібні навички. 👩💻 У вас буде особистий ментор, який допоможе вам у кожен момент вашого навчання, даючи цінні поради та настанови.
Мобільний розробник – це фахівець, який займається створенням і розробкою мобільних додатків для смартфонів і планшетів. Серед хард скілів основне — це освіта, яку здобув iOS-розробник. Найчастіше це володар диплому технічного напряму, на кшталт комп’ютерних наук або мехмату. Але у нас в команді багато iOS-розробників і з нетехнічною освітою. Свого часу вони вирішили кардинально змінити сферу діяльності — і досягли успіху в NIX. Починали з IT-курсів чи самостійно проходили онлайн-програми для початківців.
Маю вже понад чотири роки досвіду комерційного програмування і досі горю цим та люблю те, що роблю. Дуже ціную момент «еврики» під час розв’язання певних проблем. Або відчуваю щось схоже на розгадування загадки/пазла. Я навчався на власних помилках та набивав ґулі, отримував досвід спілкування з людьми у технічному розрізі. Створив резюме, заповнив його тим що було — і вперед.
Головне — позитивно сприймати фідбек, обов’язково аналізувати його, закривати дірки та йти на наступну співбесіду. IOS-розробка — це розробка програмного забезпечення для iOS, iPadOS, WatchOS. Основним інструментом зараз є мова програмування Swift, котра була представлена у 2014 році на зміну Objective-C. Це також C-подібна, відкрита, мультипарадигмальна компільована мова. Крім того, вона може використовуватись для розробки під macOS, tvOS та серверної логіки.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/