Също така загубилият играч peди кулата зa cлeдвaщaтa игpa. Първият играч изтегля по една плочка от произволен долен етаж и след това я поставя на най-горния етаж. Винаги подреждай всичките три кубчета на етажа, преди да започнеш нов строеж. Може да побутваш леко плочките, за да прецениш коя ще измъкнеш по-лесно, само внимавай обаче да не развалиш равновесието на кулата. В противен случай — всичко се разпада (и буквално, и преносно).
Друга интересна вариация на дженгата е позната като Бум. При нея под кулата се поставя специален детонатор, който можеш да намериш в комплекта към играта. Този детонатор се стартира непосредствено преди да преместиш някой от блоковете. След като реда ти приключи, натискаш „стоп“ бутона, за да финишираш хода си и да се спасиш от евентуален „бум“. Процесът малко напомня на тетрис по това, че накрая трябва да построиш равни запълнени линии.
Винаги можеш да кривнеш от общоприетото и да разнообразиш дженга по свой си начин. И не говорим само за това да добавиш повече кубчета, например. В по-долните редове ще ти разкажем за най-честите вариации на играта, част от които са насочени към по-порасналите деца. Към 2021 г., според собствениците ѝ, над 90 милиона Jenga игри са били продадени по цял свят. Класическата игра дженга е била изложена в Националната зала на славата на играчките.
Изпoлзвaнeтo нa двeтe pъцe eднoвpeмeннo e зaбpaнeнo — това е едно от основните jenga правила. Дженга е игра, чиято цел е да подредиш възможно най-висока кула от дървени плочки, без тя да се срути. Преди всеки ход трябва внимателно да огледаш блокчетата, да извадиш някое по свой избор и да го поставиш на върха на кулата. Разбира се, това блокче трябва да бъде взето от някой от по-долните етажи. Играта води до развиване на физическите и умствените умения, изисквайки от играчите сръчност, добра координация между очите и ръцете, прецизност и способности за изграждане на стратегия.
Ако решиш, можеш да се откажеш да местиш въпросната плочка, но преди това трябва да я върнеш на предишната ѝ позиция. Целта на играчите е да не се разруши конструкцията.Играчът разрушил кулата отпада от играта. Рибата е важен елемент в много култури, когато става дума за водка.
„Дженга“ е подходяща за всякакви възрасти и е отличен начин за прекарване на време с приятели и семейство. Всяка плочка има точно определени размериː дължината е три пъти по-голяма от ширината и пет пъти по-голяма от височината на плочкатаː 7.5 × 2.5 × 1.5 cm. Плочките от всеки следващ етаж са разположени перпендикулярно на плочките от предишния етаж. Дженга не е просто една настолна игра, а история на създателство и въображение. Тя е създадена от Лесли Скот през 1970-те години въз основа на игра, която семейството й играело с дървени блокчета от Гана. Името на играта произлиза от суахили и означава “строя, построявам”.
Играчът, който е съборил кулата, я реди за следващата игра. Играта „Дженга“ е популярна настолна игра, която тества уменията и нервите на играчите. В нея участват дървени блокчета, които се подреждат във висока кула. Всеки играч на свой ред изважда по едно блокче от всяко ниво на кулата и го поставя на върха, като се старае да не я събори. Играта изисква прецизност, баланс и търпение, а забавлението е гарантирано.
Внимателно изправи подноса и след това го махни, за да може кулата да се държи от само себе си. Когато дойде твоят ред, извади едно кубче от някой от етажите, без най-горния, и го сложи на върха на кулата. Разположи го под прав ъгъл спрямо кубчетата непосредствено под него. Продължи по посока на часовниковата стрелка, като преместваш по едно блокче на ред. Винаги поставяй всичките три кубчета на един етаж, преди да започнеш нов. Победител е последният играч, който е преместил кубче, без кулата да се срине.
При нея блокчетата не са в типичната си правоъгълна форма, а страните им са изрязани под определен ъгъл. Това дава възможност на кулата да се строи издига под наклон, което автоматично увеличава риска https://palmsbet-bulgaria.com/ от това тя да се срути, включително и в най-неподходящия момент. След като кулата бъде построена, дженгата вече може да започва и нервите ти да бъдат поставени пред изпитание. Няма приложени за тази дженга игра правила относно това кой трябва да стартира играта, въпреки че някои се придържат към това тя да зaпoчвa oт този, който е пocтpoил ĸyлaтa. В Дженга, успехът се постига не само чрез уменията за изваждане и поставяне на плочките, но и чрез разработване на стратегии.
През лятото, когато цялото семейство е във ваканция искате да сте заедно и да се забавлявате повече. Правилата на Дженга са прости, но изискват внимание и умение. Играта започва с построяването на кула от 54 дървени плочки, като всяка от тях е поставена перпендикулярно на две други, за да се формира етаж. След като кулата е построена, играчите се редуват да изтеглят една плочка от кулата и да я поставят на върха, без да нарушат равновесието на структурата. Победител е играчът, който успее да постави последната плочка, преди кулата да се срути. Вдигни играта дженга от масата с една от най-екстравагантните вариации, а именно — „Подай дженга“.
И точно като в Tetris, ако можеш да завършиш хода си така, че да получиш права линия и да нямаш никакви празни места, получаваш предимство — да избереш следващия играч! Правило, което липсва в оригиналната вариация на играта. Играта приключва тогава, когато се срути кулата или в случай че от нея падне някоя плочка. Победител в играта е този, който успешно е поставил блокчето си преди кулата да падне. Дженга е отлична за развитие на фина моторика – умението да контролираме малки къси движения на ръцете и пръстите.